Barevné povlečení

Barva, vzor nebo potisk povlečení je to, co nás většinou upoutá jako první. Při vybírání nového povlečení by vzhled neměl být tím prvním směrodatným, ale přesto na vzhledu povlečení z několika důvodů záleží. Ložní povlečení dnes seženeme v různých materiálech, velikostech a barevných provedeních. Pokud nám vyhovuje velikost a materiál, můžeme se zaměřit na design povlečení.

Povlečení slaďte s ložnicí

Ložnice bude vypadat harmonicky a uspořádaně, pokud sladíte barvu povlečení s podlahou, barvou výmalby nebo nábytkem. V široké nabídce prodejců s povlečení jistě najdete povlečení té barvy, která se vám bude do ložnice hodit. Pokud máte ložnici zařízenou v tlumených přírodních odstínech, můžete si dovolit s barvou povlečení experimentovat. Výrazné barevné povlečení vaši ložnici rozzáří a oživí.

Na barvě záleží

Možná vás podvědomí táhne k hnědému povlečení, anebo je vám blízké povlečení fialové. Barvy vyjadřují naše nálady a pocity. Existuje jistá psychologie barev, která může vypovídat mnohé i o naší osobnosti.

Fialové povlečení

Fialová je barva mystiky, tajemna a magie. Fialová je sympatická lidem tvůrčím a citlivým. Pokud máte k této barvě blízko, pořiďte si fialové povlečení. Fialová vám dodá inspiraci a budete se v ní cítit příjemně. Fialové povlečení je navíc moderní a poměrně vyhledávané. Fialové povlečení vypadá elegantně a dodá ložnici tu správnou lehce romantickou atmosféru.

Hnědé povlečení

Hnědá je barva země, která člověku dává pocit bezpečí. V interiérech se hnědá barva používá s oblibou, protože dokáže prostor zútulnit a umí vytvořit to pravé domácí prostředí. Hnědé povlečení na vás bude působit příjemně, nerušivým dojmem a většinou se dá také velmi dobře skombinovat s interiérem ložnice. Hnědá barva je blízká lidem, kteří mají rádi přírodu, jednoduchost a klasický styl. V hnědém povlečení se vám bude dobře usínat.

Modré povlečení

Modré povlečení si vybírají lidé, kteří preferují vzdušnost a čistotu. Modrá barva vyjadřuje také svobodu. Na někoho může ale modré povlečení působit příliš chladným dojmem. Dá se tato chladnost pocítit ale i v noci, když na povlečení nevidíme? Podle některých výzkumů bylo zjištěno, že je člověk světlocitlivý a barvy vnímá i potmě. Je tedy možné, že modré povlečení vás může „ochlazovat“ a naopak třeba hnědé povlečení působit hřejivým dojmem.

Vnímejte barvy

Je zřejmé, že i na barevnosti povlečení záleží. Barva povlečení může mít vliv na atmosféru v ložnici a jistým způsobem také i na kvalitu spánku. Při vybírání povlečení se proto nechte vést svojí intuicí a zvolte takovou barvu, která je vám příjemná. Vnitřní pocit vám napoví, zda pro vás bude vhodné fialové povlečení, hnědé povlečení, modré povlečení nebo jinak barevné povlečení.

Sdílejte dále: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • email
 • LinkedIn
 • Digg
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Technorati
 • XING

Komentuj