Hledáte vhodný pronájem bytu v Plzni?

Hledáte výhodný pronájem bytu v Plzni, který by byl dopravně dobře dostupný a nestál by příliš peněz? Shánění bytu k pronájmu po internetu a v inzertních novinách často zabere spoustu času. Je pak otázkou, kdy na „ideální byt“ narazíte a zda bude dohoda s pronajímatelem opravdu spolehlivá.

Jak najít dokonalý byt k pronájmu?

Při shánění pronájmu v Plzni si stanovte priority, podle kterých se budete při posuzování vhodného bytu řídit. Abyste byli s pronájmem spokojení, je zapotřebí držet se svých zásad.

1. Lokalita

Byty k pronájmu v Plzni se nachází ve všech městských obvodech. Zaměřte se na byty k pronájmu v oblasti, za které budete mít krátkou cestu do práce. Čím kratší cestu budete muset urazit, tím lépe. Z dlouhodobého hlediska se dlouhé dojíždění nevyplatí finančně ani z časového hlediska. Všímejte si, jestli byt k pronájmu leží u rušné ulice, zda je v blízkosti pak a jestli je od bytu dobrá dostupnost k nákupnímu centru.

2. Velikost bytu

Jiné nároky na velikost bytu bude mít ten, kdo shání pronájem bytu v Plzni na občasné přespání, a jiné někdo, kdo chce byt obývat dlouhodobě. Při dlouhodobém užívání si z bytu budete chtít vytvořit útulný domov, ve kterém byste se neměli cítit stísněně.

Zohlednit je třeba také to, zda máte dítě nebo očekáváte do budoucna přírůstek. Mít společnou ložnici s dítětem není příliš praktické ani pohodlné.

3. Vybavení

Starší byty k pronájmu v Plzni bývají zpravidla vybavené. Čas i peníze proto ušetříte tím, že byste museli shánět vybavení nové. Novostavby často postrádají vybavení. Výhodou nevybaveného bytu k pronájmu v Plzni je možnost zařídit si byt podle svých potřeb a vkusu.

4. Cena

Při výběru pronájmu bytu v Plzni pro vás bude hrát důležitou roli jistě i cena pronájmu. Na ceně pronájmu bytu se promítne velikost, vybavení i atraktivita lokality. Při zjišťování ceny pronájmu se ujistěte, co vše je do ní zahrnuto. Pronajímatel by mohl navíc platit například pronájem garáže, terasy, atd.

5. Energetická náročnost

U pronájmu bytů v Plzni se vyplatí informovat se také o energetické náročnosti bytu. Některé inzerované byty k pronájmu mohou vypadat na první pohled levně, jejich nároky na vytápění se mohou ale znatelně prodražit. U pronajímatele proto vyžadujte doklad o energetické náročnosti, díky němuž budete moci lépe odhadnout, jakou položku si budete muset přičíst k nájemnému.

Hledání pronájmu v Plzni s firmou

Rychlejší a efektivnější hledání bytu k pronájmu v Plzni nabízejí různé firmy, které zprostředkovávají pronájem bytu. Spolehlivá firma se vám pokusí sehnat byt na míru, který bude odpovídat vašim představám po všech stránkách.

Firma na zprostředkování pronájmu bytu v Plzni by měla mít kladné reference a nabídnout vám třeba i některé bonusové služby v podobě slev, poradenství nebo poskytování výhod. Důležitá pro klienty může být i správa bytů. Oslovte osvědčenou realitní kancelář a pronájem bytu bude spolehlivý a bez komplikací.

Sdílejte dále: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • email
 • LinkedIn
 • Digg
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Technorati
 • XING

Komentuj