Horizontální žaluzie na míru

Horizontální žaluzie

Jednoduchý, praktický, účinný a zároveň nadčasově elegantní stínící doplněk. Oblíbený zejména díky efektivní a rychlé regulaci příchozího světla a jeho usměrnění. Hliníkové horizontální žaluzie jsou vysoce odolné, a skvěle se hodí i do místností se zvýšenou vlhkostí, např. koupelen či kuchyní.

Horizontální žaluzie mají lamely položené vodorovně a stahují se shora dolů. Klasické horizontální žaluzie je možné instalovat před okno, do okna (meziokenní žaluzie), nebo je také je umístit jako prvek v interiéru na strop i na zeď. Zde mohou sloužit k optickému předělení místnosti. Pro příznivce přírodních materiálů jsou určeny exkluzivní dřevěné žaluzie, které při zachování účelnosti oživí interiér a dodají mu jedinečnost a originalitu.

Pro jaká okna jsou určena?

Pro stále rozšířenější plastová okna jsou určeny žaluzie do plastových oken, které jsou vyrobeny na míru okna a díky své chytré konstrukci tvoří s oknem jeden kompaktní nerušivý celek. Jedná se jeden z nejpoužívanějších stínících doplňků pro plastová okna a dřevěná euro okna. Výhodou interiérových horizontálních žaluzií je jednoduchá regulace světla. Některé rolety do oken sice mohou místnost i zcela zatemnit, ale výhodou systému žaluzií je okamžité stínění nebo naopak přísun venkovního světla, pouze díky naklopení lamel.

Nejnáročnější požadavky na tepelnou izolaci a účinné stínění snesou venkovní žaluzie. Právě díky tomu, že jsou umístěny před oknem, při sklopených lamelách odrážejí velké množství slunečních paprsků a v letních měsících brání nežádoucímu přehřívání interiéru.

Možnost nechat si je vyrobit na míru

Obecný pojem žaluzie na míru je možno použít pro více produktů. Ať už se jedná o vertikální žaluzie, klasické horizontální žaluzie, žaluzie do plastových oken, dřevěné žaluzie a další, společným jmenovatelem je možnost nechat si vyrobit žaluzie na míru Vašeho interiéru nebo přímo oken. Na míru velikostí, barvou a možností volby dalších parametrů. Výrobu, zaměření a montáž žaluzií je možné zadat specializovaným montážním firmám. Ty zajistí veškerou realizaci zakázky od zaměření až po montáž.

Díky snadné montáži si řada lidí také instaluje žaluzie sama. Montáž interiérových žaluzií zabere i laikovy většinou asi do půl hodiny. Na internetu je široká nabídka obchodů, kde je možné si nejen žaluzie, ale i další stínící doplňky objednat na míru online. Je zde možné najít i návody na zaměření nebo montáž.

Systém objednávky je většinou podobný a jednoduchý., zákazník zadá požadovaný rozměr, vybere si barvu a další parametry a většinou do týdne je objednávka doručena. Výhodou objednávky bez použití montážní firmy je výrazně nižší cena a také rychlost objednávky. I u takto objednaného zboží samozřejmě platí záruka 2 roky.

Sdílejte dále: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • email
 • LinkedIn
 • Digg
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Technorati
 • XING

Komentuj