Jak uspořádat dětskou narozeninovou oslavu?

Blíží se narozeniny vašeho dítěte a vy byste pro něj i jeho kamarády chtěli uspořádat narozeninovou oslavu? Lámete si však hlavu, s čím začít a na co nezapomenout? Tento článek vám poskytne užitečné rady a typy, jak uspořádat perfektní narozeninovou oslavu, na kterou vaše dítě jen tak nezapomene.

Příprava oslavy

Než začnete s jakýmkoliv plánováním a zařizováním, nejdříve se musíte ujasnit kritéria jako věk a pohlaví oslavence. Od toho se totiž bude odvíjet celá oslava. Přece jenom jinak uspořádaná oslava bude např. pro pětiletého chlapce nebo pro desetiletou slečnu. Na přípravě narozeninové oslavy by se měl podílet i oslavenec. Díky tomu mu můžete splnit jeho přání i představy, které má ohledně oslavy.

Velice vhodné jsou tematické oslavy, kdy vyberete např. nějakou pohádku a v jejím duchu uspořádáte celou oslavu.

Počet hostů a volba místa

Při plánování oslavy je nutné zamyslet se, kolik hostů bude pozváno. Tento údaj vám totiž pomůže kvůli volbě vhodného místa k uspořádání. Narozeninovou oslavu je možné uspořádat na různých místech – např. doma, na zahradě, venku jako piknik, v mateřském centru atd.

Kromě místa je důležité promyslet také délku narozeninové oslavy. Ta by neměla být zbytečně dlouhá, ani příliš krátká. Délka oslavy se však odvíjí podle několika faktorů – záleží na tom, kde bude oslava pořádána, v jaký den, v kolik hodin apod. Optimální doba je kolem 2 – 3 hodin.

Pozvánky

Během přípravy oslavy neopomeňte ani narozeninové pozvánky. Ty si můžete vytvořit doma s oslavencem, nebo si je nechat někdy vytisknout. Při vytváření pozvánky nezapomeňte uvést datum a čas, místo konání, kontakt na rodiče, předpokládaný konec oslavy a zda je nutné vzít něco s sebou. Dále je dobré na pozvánku uvést datum, do kdy je nutné potvrdit účast, tím budete mít lepší přehled o počtu osob.

Příprava programu

Pokud jste hlavním organizátorem celé oslavy, pak je také vaší povinností vymyslet pro děti nějaký program. Vše si perfektně rozvrhněte a do programu zahrňte kromě různých her a soutěží také čas na občerstvení, dort, přání oslavenci a rozbalování dárků.

Program by měl být naplánovaný tak, aby se děti nezačaly nudit. Hry a soutěže doplňte o drobné ceny pro každého účastníka.

Nezapomeňte také na hudbu. Děti velice rádi blbnou a tancují. Vhodné jsou pohádkové písničky či diskotékové hity pro nejmenší.

Výzdoba

Děti mají rády barvy, proto se bez nich ani narozeninová oslava neobejde. Výzdoba by tedy měla velice barevná a nemělo by chybět velké množství balónků, rozházených konfet a dalších barevných doplňků vhodných pro dětské oslavy.

Pohoštění

Při plánování vhodného pohoštění berte v potaz, že děti mají jiné představy o občerstvení než dospělí. Zapomeňte tedy na klasické chlebíčky. Děti mají radši různé jednohubky, pizzu, sladkosti, sušenky a mnoho dalšího. Nic nezkazíte s nakrájeným ovocem, bábovkou, koláčem, slanými tyčinkami či sladkostmi jako gumové bonbóny, kusy čokolády atd. K pití jsou vhodné různé džusy, ovocné čaje, štávy či dětské šampaňské. Nebojte se také zeptat svého potomka, po jakém jídle a občerstvení by toužil.

Pokud budete oslavu pořádat v týdnu po škole či školce, pak jim kromě sladkostí a dalších laskomin připravte nejprve nějakou svačinu, aby nebyly hladové.

Narozeninový dort

Na žádné oslavě narozenin nesmí chybět narozeninový dort. Při pořízení máte dvě možnosti. Pokud jste šikovní, pak si ho můžete v klidu vyrobit sami. Pro ty méně zručné se nabízí druhá varianta – nechat si ho udělat od zkušené firmy, která vyrábí originální narozeninové dorty s různými motivy.

Dětské dorty

Dětské dorty

Pokud nemáte s narozeninovými oslavami zkušenosti a chcete mít vše perfektní, pak se nabízí cateringové služby. Na trhu existuje mnoho firem, které vám pomohou s uspořádáním narozeninové oslavy a přípravou vhodných jídel a občerstvení.

Sdílejte dále: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • email
 • LinkedIn
 • Digg
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Technorati
 • XING

Komentuj