Jak zhubnout břicho?

Hubnutí je aktuálním tématem pro muže i pro ženy. Moderní doba nepřispívá zdravému životnímu stylu, což má na mnohé z nás dopad takový, že máme sklony k obezitě a nadměrnému hromadění tuku v problémových partiích. Jednou z nejrizikovějších partií je břicho. Jak zhubnout břicho zdravou cestou a s dlouhodobými účinky? Zhubnout břicho lze jedinou cestou – naučením na zdravý životní styl.

Co je to zdravý životní styl?

a)     Kvalitní a dostatečný spánek, minimálně 7 hodin denně
b)     Pestrý a vyvážený jídelníček
c)     Dostatek pohybu
d)     Vyhýbání stresovým situacím
e)     Odpočinek a relaxace

Pomocí těchto zásad můžete zhubnout břicho přirozeně, bez drastických diet nebo „zázračných“ přípravků z reklam. Způsob, jak zhubnout břicho, nemusí být složitý. Chce to ale vědět, jak na to. S řešením vaší situace vám může pomoci kvalifikovaný výživový poradce.

Jak úspěšně zhubnout břicho?

Dieta nebo hladovka vám k plochému břichu může pomoci. Zhubnout břicho tímto drastickým způsobem nemá však dlouhodobé účiny a dokonce vám hrozí i poškození zdraví. Postup, jak zhubnout břicho, musí vycházet z trvalého dodržování zdravé životosprávy. Pokud je větší bříško nejvíce problémovou partií a trvale se vám nedaří zhubnout, může být problém:

 1. Ve špatných stravovacích návycích
 2. V nevhodném složení jídelníčku
 3. Nebo ve vaší genetické výbavě

Řešíte otázku, jak zhubnout břicho, téměř všichni v rodině? Pak může být na vině genetika. Genetická výbava má vliv to, kde se nám hromadí tuky. Genotyp sice neovlivníte, můžete se ale pokusit zlepšit životosprávu.

Zaměřte se na jídlo

Metodou, jak zhubnout břicho, je nastavení správného jídelního režimu. Záleží nejen na složení potravy, ale také na správném načasování.

Jídlo po třech hodinách

Zhubnout břicho můžete tak, kdy začnete jíst pravidelně v menších porcích. Ideálně je jíst po tříhodinových intervalech. První jídlo by mělo přijít co nejdřív po probuzení. Včasnou snídaní správně nastartujete metabolismus a ubráníte se pocitu hladu během dne.

Vyvážený jídelníček

Zhubnout břicho se dá i díky vyváženému jídelníčku. Při hubnutí byste měli omezit živočišné tuky, sladkosti a bílé pečivo. Zařaďte naopak ryby, tmavé pečivo, luštěniny, ovoce a zeleninu. Při hubnutí břicha se snažte vyvarovat nadměrnému příjmu tuků a sacharidů.

Se správně sestaveným jídelníčkem vám pomůže výživový poradce. Nedaří se vám zhubnout břicho ani přes veškerou snahu? Jak zhubnout břicho vám může poradit poradce na hubnutí, který vám na základě vyšetření doporučí individuální stravovací program.

Sdílejte dále: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • email
 • LinkedIn
 • Digg
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Technorati
 • XING

Komentuj