Jídelní porcelán

Jídelní porcelán

Porcelán je typickým materiálem, ze kterého se vyrábí jídelní servisy už od nepaměti, a stolování si bez porcelánového nádobí dokáže představit jen málokdo. Není však porcelán jako porcelán. I jídelní porcelán je k dostání v různé míře kvality, kterou udávají především použité suroviny a technologie zpracování.

Kvalita porcelánu

Pokud vám má jídelní porcelán sloužit dlouhodobě a trvale, není radno pořizovat nejlevnější sadu s pochybným původem. S jakostním jídelním porcelánem se setkáte u tradičních výrobců, kteří působí zejména na Karlovarsku, kde se těží základní surovina pro výrobu porcelánu – kaolin.

Porcelán se vyrábí nejen z kaolinu, ale také z křemene a živce. Všechny tyto nerosty se na západě Čech těží, a proto jsou domácí produkty tím pravým, co byste měli vyhledávat. Domácí produkty vysoké mají vysokou jakost, dlouhou životnost a také jsou odolné.

Jak se pozná kvalitní porcelán?

Při bližší prohlídce rozeznáte kvalitní kus jídelního porcelánu bezpečně. Mnohé vám prozradí už i barevný odstín a pórovitost. Levný porcelán není tak čistě bílý a vidět na něm jsou zvětšené póry, které byste na kvalitním porcelánu vidět neměli. Kvalitnější porcelán není pouze o vzhledu, ale také v odolnosti a trvanlivosti. Jakost udává také barva střepu. Pokud je porcelán vyroben z kvalitních surovin, má jeho střep čistě bílou barvu.

Jídelní porcelán podle vašeho gusta

Při vybírání nového jídelního servisu porcelánu můžete volit z rozličné nabídky. Jídelní porcelán se prodává po sadách, ale v některých případech se dají dokoupit i jednotlivé kusy. Jídelní porcelán vybírejte dle praktického upotřebení.

 1. Jídelní porcelán do domácnosti

Jídelní porcelán by měl dobře ladit do vaší kuchyně. Pokud máte kuchyni a jídelnu zařízenou tradičně, bude se k vám hodit klasický porcelán s jednoduchými liniemi nebo s přírodními motivy. Nápaditý porcelán lze vybrat ale také do moderní kuchyně, například v rozmanitých tvarech a barvách.

 1. Jídelní porcelán do restaurace

Jídelní souprava porcelán by měla patřičně vystihovat také ducha restauračního zařízení. Zákazníci si všímají detailů a sladěný jídelní porcelán jistě podpoří celkový dobrý dojem.

Zvláště v restauracích, kde se nádobí využívá četně, záleží na dostatečné kvalitě. Při nákupu jídelního porcelánu do restaurace je vhodné oslovit specializovanou firmu, která poskytne jakostní a vzhledově originální jídelní servisy.

Jídelní servis s vlastním potiskem

Jídelní porcelán

Jídelní porcelán

Firmy, které se zabývají výrobou produktů z porcelánu, vám mohou nabídnout také potisk jídelních servisů na přání. Zvolit si tedy můžete vlastní motiv, kterým bude jídelní servis vyzdoben. Možnost nechat opatřit jídelní porcelán vlastním návrhem potisku se dá využít například k potisku loga a iniciálů restauračního zařízení, ale může sloužit i k vytvoření originálního porcelánového setu, který bude zdobit vaší kuchyni a jídelnu.

Sdílejte dále: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • email
 • LinkedIn
 • Digg
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Technorati
 • XING

Komentuj