Tapety na zeď

Tapety na zeď mají dlouhou historii a velké oblibě se těší do dnes. Na trhu se objevují různé druhy tapet na zeď, které se od sebe liší například materiálem a určeným použitím.

Tapeta na zeď oživí interiér

Tapety na zeď mají ohromnou výhodu v tom, že se vyrábí v rozmanitých vzorech a dekorech. Do vašeho interiéru si tak můžete vnést prvek přesně podle svého gusta.

Použitím tapety na zeď si doma vykouzlíte zcela originální vzhled místnosti. S vhodnou tapetou si zeď můžete polepit v jakémkoliv pokoji. Vyzkoušejte některý z tipů:

1. Slaďte tapetu s bytovým textilem

Někteří výrobci nabízejí tapety na zeď, které svým dekorem skvěle ladí dohromady se záclonami, závěsy, polštářky a dalšími doplňky. Sladěním detailů v interiéru docílíte vytvoření harmonického prostředí, které bude útulné a vypadat bude jako navržené od designéra.

Tapeta na zeď se dá s bytovým textilem skvěle skombinovat například v obývacích pokojích, dětských pokojích, ložnicích a dalších místnostech.

2. Tapeta z vaší vlastní fotografie

V každém případě budete originální, když si svůj domov ozdobíte tapetou na zeď s motivem vlastní fotografie. Na fotografii může být například snímek z dovolené, příroda, umělecké foto nebo cokoliv je vám blízké. Fototapeta se dá ve specializovaných studiích rozměrově připravit přesně podle vašich potřeb. S fototapetou na stěnu bude váš domov osobitý a jedinečný.

 3. Fádní stěnu rozbijte samolepkami na zeď

Pokud jste se nerozhodli pro tapetu na stěnu, budou možná pro vás tím pravým samolepky na zeď. Samolepky na zeď lze různě kombinovat a jejich barva se dá zvolit libovolně. Motivů samolepek na zeď je bezpočet. Jejich výhodou je jednoduchá aplikace a snadné odstranění v případě potřeby.

Jaké jsou trendy tapet na stěnu

Módní trendy tapet na stěnu udávají každoročně světové veletrhy, kdy se představují novinky. Při vybírání tapet na stěnu se můžete módními trendy inspirovat, ale dejte především na své vlastní uvážení a instinkt. Každý má svůj osobitý vkus a vhodně zvolená tapeta na stěnu je taková, která se vám líbí a která vytvoří příjemné prostředí.

Druhy tapet na stěnu

Již dávno prodejci nenabízí jen klasické papírové tapety. Ze sortimentu tapet na stěnu si můžete vybrat designové kousky i vysoce praktické. Kromě zmíněných fototapet můžete zvolit tapety:

Textilní

Textilní tapety jsou jedním z nejstarších druhů tapet. Interiéru dodají nádech luxusu a elegance. Textilní tapety se vyrábí v různých barevných provedeních, vzorech a dekorech.

Vinylové

Vinylové tapety jsou odolné a omyvatelné. Výborně se proto hodí i do koupelen a kuchyní.

Vlisové

Vlisové tapety se vyrábějí ze směsi viskózy a celulózy. Jejich výhodou je nehořlavost a možnost přilepit téměř na jakýkoliv povrch.

Sdílejte dále: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • email
 • LinkedIn
 • Digg
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Technorati
 • XING

Komentuj