Tělová kosmetika

Pokožka chrání naše tělo před působením nepříznivých vnějších vlivů, neměli bychom proto péči o ni zanedbávat. Každý z nás však pečuje o svoji pokožku jinak.

Jak správně pečovat o pokožku?

Základem v péči o pokožku patří jednoznačně sprcha či koupel. Jsou i tací, kteří si sprchu dopřávají i vícekrát za den. Každý by měl být však ke své pokožce citlivý a používat takové sprchové gely a mýdla, které kůži zbytečně nevysušují. Pokud máte suchou až atopickou pokožku, vyměňte sprchový gel za sprchový olej, který pokožku zvlhčí a hydratuje ji na celý den. Během denní péče o tělo je třeba používat také speciální gely vhodné pro intimní hygienu.

Čas od času je třeba při sprchování využívat peelingové gely, neboť se naše kůže pravidelně odlupuje. Díky peelingu se pokožka hezky obrousí a zbaví se starých odumřelých buněk. Při používání peelingu také díky hrubým zrníčkům dochází k prokrvení kůže i pokožky, což povzbuzuje tvorbu nových buněk.

Po každé koupeli či sprše věnujte chvilku hydrataci celého těla. Každodenní hydratace pokožky je naprostou nutností, neboť kůže během zimy či při střídání teplot hodně trpí.

Součástí každodenní hygieny by mělo být používání deodorantů, antiperspirantů a pleťové kosmetiky.

Péče o ruce

Ruce jsou části těla, které neustále zatěžujeme. Každou chvíli je někomu podáváme, pracujeme s nimi, jsou stále na očích. Proto je nutné dopřát jim hydrataci pomocí krémů určených na ruce. Pokud máte hodně suché ruce, je vhodné používat mastnější krémy. Jednou za čas dopřejte vašim rukám peeling a výživnou masku, díky nimž se zbavíte odumřelé kůže a dodáte svým ručičkám potřebnou hydrataci.

Péče o nohy a chodidla

Naše nohy vykonávají každý den tu nejtěžší práci. Celý den musejí nést naši váhu a udržovat rovnováhu. Navíc nejsou obdařeny velkým počtem mazových žláz, proto má kůže na nohou sklony rychle se vysušovat a je drsnější než kůže na jiných částech těla. Je tedy více než nutné o chodidla pravidelně pečovat. Chodidla bychom měli nejlépe každý den ošetřovat krémem a alespoň jednou za měsíc si dopřát pedikúru.

Péče o pokožku během letních a zimních měsíců

V létě nesmíte zapomínat na patřičnou ochranu před UV zářením. Používejte proto opalovací krémy a oleje s dostatečným ochranným faktorem, které zabraňují spálení pokožky. Po každém slunění rovněž používejte přípravky po opalování, které zklidní podrážděnou pokožku.

V zimě naopak musíte chránit pokožku před větrem a mrazem, kdy dochází k vysoušení pokožky.  V těchto měsících je tedy nutné kůži mnohem více hydratovat hutnějšími krémy.

Tělová kosmetika – jakou vybrat?

V současné době si můžete na českém trhu vybrat z velkého množství tělové kosmetiky. Jak ale vybrat tu správnou? Kosmetiku na tělo je důležité vybírat nejenom podle typu pokožky, ale také podle dalších kritérií. Zaměřit byste se měli hlavně na složení daného produktu, jelikož 60 % z toho, co si na kůži aplikujeme, se do těla vstřebá. Proto by se výběr správné kosmetiky neměl podceňovat. Dobrou volbou může být zejména přírodní tělová kosmetika, jelikož tyto produkty neobsahují parabeny, GMO, rafinované oleje ani umělou parfemaci.

Sdílejte dále: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • email
 • LinkedIn
 • Digg
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Technorati
 • XING

Komentuj