Výběr vysavače se sáčkem, nebo bez?

Máte v plánu kupovat nový vysavač? Pak vás při jeho výběru čeká několik rozhodnutí. Jedním z nich bude, zda dáte přednost vysavači, který veškerý prach a nečistoty zachycuje do sáčku, nebo typy vysavačů, které se bez něj obejdou. Tento článek vás informuje o tom, jaký je mezi nimi rozdíl a který je pro používání šikovnější.

Se sáčkem nebo bez

Při výběru nelze jednoznačně říct, která z variant je lepší. Vysavače se sáčkem i bez sáčku mají své přednosti. Hodně také záleží, jaké máte doma podlahy, jak často je vysáváte, případně zdali je u vás někdo alergický.

Vysavače se sáčkem

Vysavače, u kterých se musí používat sáček, patří mezi klasiku. Ještě nedávno se žádné jiné vysavače, než se sáčkem, nevyráběly. Jak už každý asi ví, tak u vysavačů se sáčkem je zapotřebí občasná výměna. Plný sáček se tedy musí čas od času vyhodit a zakoupit nový.

Sáček do vysavače Verwork

Sáčky ve vysavačích nejsou pro nic za nic. Ve vysavači působí sáček jako filtr zachycující jak hrubé nečistoty, tak i prachové částice. Sáčky se často vyrábějí z kvalitních materiálů. Kvalitní vysavače používají sáčky z papíru nebo látky v několika vrstvách. Takové jsou například sáčky do vysavače Vorwerk, které díky použitému materiálu a jeho zpracování zajišťují spolehlivý výkon po dlouhou dobu.

Dávejte si pozor na vysavače, ve kterých se používají plátěné sáčky. Ty totiž bývají nejhorší variantou. Spousta lidí tyto vysavače pořizuje z důvodu, že ušetří na sáčcích, avšak vysavače nejsou tak účinné, jejich vysypávání je nehygienické a postupem času se sáčky postupně oderou a objeví se dobrné dírky. Kvůli poškození sáčku proudí prach do motoru a tím ho může poškodit.

Vysavače bez sáčku

Vysavače bez sáčku si nejčastěji pořizují lidé, které mají problém s vynášením plných sáčků. Bezsáčkové vysavače fungují na cyklonové separaci. Cyklonový separátor díky velké rotaci vzduchu dokáže odstředit částečky nečistot a prachu, které zůstanou v zásobníku určeném právě pro tyto nečistoty.

Bezsáčkové vysavače se vyznačují konstantní výkonnost a díky cyklonovému efektu a kvalitním filtrům se do ovzduší nevracejí žádné nečistoty. Tyto přístroje se doporučují zejména do domácností, ve kterých se nachází alergik. To však, ale platí jen u kvalitních a dražších vysavačů.

Vyvarujte se proto koupi nekvalitního vysavače. Cena zde hraje opravdu důležitou roli. Levné přístroje nedokážou efektivně odstředit všechen prach, který se pak dostává do části filtrů. To může vést k rychlému ucpání a snížení sacího výkonu.

Údržba vysavačů

Zatímco u sáčkových vysavačů spočívá údržba ve výměně plných sáčků za nové (cca za 1 – 2 měsíce), bezsáčkové vysavače vyžadují čištění prachového těsnění, každé tři měsíce je zapotřebí vyčistit mikrofiltr a po půl roce vždy měnit pěnový filtr. Krom toho je nutné několikrát v měsíci důkladně vymýt a vysušit nádobu ve vysavači.

Vorwerk vysavače

Obecně nelze určit, který z vysavačů je lepší. Vždy totiž záleží na vašem stylu, a jak často přístroj používáte.

Sdílejte dále: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • email
 • LinkedIn
 • Digg
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Technorati
 • XING

Komentuj