Vyberte si nové letní plavky značky Oxbow a ONeill

Letní plavky patří k nejoblíbenějším letním kouskům v dámském šatníku. Obecně dámské plavky zvýrazňují ženské partie. Ne však každá žena se trefí do typu plavek, který je vhodný přesně na její postavu. Zde si můžete přečíst pár tipů, jak správně zvolit plavky, které dokonale podtrhnou každou postavu.

Typy plavek

Pokud nemáte ponětí po jakém střihu plavek sáhnout, jaký spodek by Vám mohl slušet, či jaký svršek je vhodný pro Vaše prsa, pak jsou zde popsané jednotlivé typy plavek a pro jakou postavu se hodí.

Bikini

Jedná se o klasické dvoudílné plavky, jejichž vršek je bez jakékoli výstuže nebo kostic. Pro větší prsa je tento typ plavek nevhodný, neboť je neudrží. Bikiny by tedy měly volit ženy s menším poprsím. Spodní díl bikin je na šňůrky. Bikiny nejsou vhodné ani pro plnější postavu, hodí se hlavně pro drobné ženy se štíhlou postavou.

Hitem jsou nyní bikiny s překříženým vrškem a klasickým spodním dílem. Avšak ani tento typ není vhodný pro všechny postavy. Bikiny s překříženým vrškem jsou vhodné pro menší až středně velké poprsí. Pokud však kladete důraz na své poprsí, určitě se porozhlédněte po jiných plavkách.

Jednodílné plavky

Jednodílné plavky jsou stále považovány za praktický, pohodlný a přitom sexy model. Mají tu vlastnost, že skvěle překryjí ženské problémové partie (hlavně zadeček a bříško) a díky správně zvolenému vzoru lze postavu opticky zeštíhlit. Jednodílné plavky se hodí pro ženy, které se necítí dobře v bikinách a potřebují zakrýt drobné nedostatky. Pro plnoštíhlou postavu se doporučují plavky se svislými pruhy, které postavu zeštíhlí.

Monokiny

Jedná se o klasické jednodílné plavky, které mají v oblasti bříška a zad prostřihy. Monokiny dokážou perfektně vytvarovat postavu. Plavky se hodí zejména pro odvážné ženy s dokonalým poprsím. Využít je lze spíše na večerní koupání, svým tvarem nejsou moc vhodné k opalování.

Tankiny

Tankiny jsou dvoudílné plavky, jejichž vrchní díl je tvořený topem. Tento typ plavek dokáže perfektně zamaskovat bříško a částečně boky, proto jsou tyto plavky vhodné nejen pro štíhlou, ale také pro plnější postavu.

Typy postav

Při výběru plavek je nejdůležitější jejich správný střih, ten se však odvíjí od tvaru Vaší postavy. Proto je nutné nejprve si uvědomit, jakou postavou disponujete a na základě toho vybírat plavky.

Postava typu jablko

Postava do tvaru jablka se pozná podle toho, že Váš pas i prsa mají zhruba stejný obvod a zároveň jsou širší než boky. U tohoto typu postavy je nutné myslet na to, že je třeba odpoutat pozornost od problémových partií, což je zejména bříško, ramena, silnější paže a přetékající dekolt.

Ženy s touto postavou by si měly vybírat takové dámské plavky, které mají silnější ramínka a tím poskytnou většímu poprsí potřebnou oporu. Větší bříško lze zamaskovat jednodílnými plavkami nebo dvoudílnými tankinami. Pro tento typ postavy se hodí plavky s hlubokým výstřihem do tvaru V.

Postava typu hruška

Postavu do tvaru hrušky poznáte tak, že obvod Vašich boků je výrazně větší než obvod pasu a poprsí. U této postavy je rovněž nutné odpoutat pozornost od problémových partií, zejména boků a stehen. Ať už si zvolíte jednodílné, nebo dvojdílné plavky, spodní část plavek by měla být jednobarevná a nejlépe v tmavém odstínu.

V oblasti třísel by měly být vykrojené, aby opticky prodloužily Vaše nohy. Pro tento typ postavy nejsou vhodné bokové kalhotky. Vrchní část plavek by měla být naopak barevná a s nějakým vzorem, případně se zajímavými ozdobami jako jsou přezky, volánky, spony apod. Vybírat můžete z podprsenek s vázáním kolem krku, trojúhelníkové podprsenky nebo svrchní díl bez ramínek.

Chlapecká postava

Chlapeckou postavu mají ty ženy, které postrádají ženské křivky a jejich pas a boky jsou téměř stejně široké. Pokud máte chlapeckou postavu, prioritní pro Vás při výběru plavek je ženskost. Správně vybrané plavky dokážou Vaší postavě vytvarovat ženské křivky. U chlapecké postavy je možné nosit jednodílné i dvoudílné dámské plavky. Ideální jsou vykrojené bikiny, vyztužené podprsenky, bokové kalhotky nebo podprsenky s vyjímatelnými vycpávkami. U vzoru plavek se také meze nekladou. Dovolit si můžete jednobarevné, se vzorem, proužkové i květinové.

Postava typu přesýpací hodiny

Postavu ve tvaru přesýpacích hodin lze poznat podle štíhlého pasu a stejného obvodu prsou a boků. Postava ve tvaru přesýpacích hodin je ideálním typem postavy. Hodí se pro ni téměř jakýkoli druh plavek. Ženy s takovou postavou mohou zvolit jak jednodílné, tak i dvoudílné plavky v různých barvách, střihách a vzorech. U tohoto typu postavy je však pouze jedno omezení, horní i spodní díl plavek musejí mít vždy stejnou barvu.

Jakou barvu plavek zvolit?

Ženy s tmavými vlasy by měly zvolit plavky, které budou mít žlutou, zelenou, bílou nebo černou barvu. K tmavovláskám se rovněž hodí plavky v barvě námořnická modř. K ženám se světlejšími vlasy se hodí plavky v růžové, meruňkové, smaragdově zelené, tyrkysové, vínové a stříbrné barvě. Zrzky by si měly vybírat plavky v teplých barvách. Vyniknou zejména v barvě oranžové, světle zelené, hnědé, červené nebo khaki.

Tipy pro výběr plavek

 • Pokud jste světlejší typ, nevolte černé plavky, které Vás udělají ještě bělejší.
 • Skvělou volbou jsou plavky se zavazováním za krk, či s posuvnými ramínky. Díky tomu můžete přizpůsobit plavky velikosti Vašeho poprsí.
 • Při výběru plavek zvolte vždy menší velikost, neboť po namočení plavky drobet povolí a trochu se vytáhnou.
 • Při výběru dbejte na to, aby se k Vám plavky svojí barvou hodily.
Sdílejte dále: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • email
 • LinkedIn
 • Digg
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Technorati
 • XING

Komentuj