Zastínění zimních zahrad

Stínící technika

Zimní zahrada je skvělým doplňkem každého obydlí. Tato přístavba má mnoho výhod. Nejenže esteticky doplňuje budovu, ale také rozšiřuje její obytnou plochu. Umožňuje nám užívat si kouzlo přírody v jakémkoliv ročním období. Jelikož je prosklená, máme tak lepší kontakt s přírodou a naším okolním světem za jakéhokoliv počasí. Není divu, že její popularita stále roste. Pro takovou zahradu je také zapotřebí pořídit správné stínění.

Kam je možné umístit zimní zahradu?

Zimní zahradu je možno zastínit jak z interiéru tak i exteriéru. Pokud zastiňujeme z interiéru je vhodné například Plisé. Jedná se o textilní skládané žaluzie. Splňují svojí funkci velkolepě. Poskytují perfektní stínění a krytí. Tato stínící technika dokonale sladit s interiérem, ve kterém se bude nacházet, jelikož lze vybrat z mnoha materiálu a barev.

V nabídce jsou i materiály s různou průsvitností. Lze vybrat i takový materiál, který nedopustí, aby se interiér působením ostrých slunečních paprsků přehřál. Dále je možno použít například žaluzie nebo látkové rolety.  Stínění zimní zahrady z interiéru je cenově příjemnější a po instalaci nevyžaduje žádné další náklady. Je možno jej použít ať už prší, sněží nebo září sluníčko, zkrátka za každého počasí.

Stínění zimních zahrad

Co se týče stínění zimních zahrad z exteriéru, je o něco nákladnější, ale za to je účinnější. Jednou z možností jak zastínit zimní zahradu z exteriéru je pomocí moderního roletového systému. Ty se skládají z lamel, které jsou vyrobeny z velice pevných hliníkových pásů.  Jedná se o systém, který je velice stabilní. Jeho izolační vlastnosti jsou na vysoké úrovni.

Tento systém se dá ovládat ručně, ale i pomocí motoru. Další možností jak zastínit zimní zahradu z exteriéru jsou markýzy nebo externí žaluzie. Markýzy nabízí možnost výběru z mnoho látek, umožňují tak dokonalé slazení s exteriérem domu. Výhoda exteriérových žaluzií je možnost regulace světla, které pronikne do interiéru zimní zahrady. Jejich lamely je možno natočit tak aby zabraňovaly vstupu ostrých slunečních paprsků, ale zároveň dovnitř propouštěly světlo.

Kde je důležité použít stínění?

Stínění je velmi žádoucím prvkem u zimních zahrad, ať už se jedná o stínění z interiéru nebo z exteriéru. Nejenže můžeme regulovat průnik světla do interiéru zahrady, ale stínění zároveň zabrání případnému přehřátí. Zastínění terasy zpříjemní pobyt v zimní zahradě ať už je jaro, léto, podzim nebo zima, zkrátka za každého ročního období.

Sdílejte dále: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • email
 • LinkedIn
 • Digg
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Technorati
 • XING

Komentuj